איומים על חייו של שיח' כמאל חטיב בשל הצדקת הרג קצין דרוזי בצבא אסד 

סטטוס אחד שהעלה השייח כמאל חטיב, יו"ר ועדת החירויות השייכת לוועדת המעקב העליונה, הצליח לעורר סערה תקשורתית וחברתית גדולה, ששיאה היה איומים על חייו. חטיב, שידוע בעמדתו התומכת במתנגדי המשטר הסורי, ביקר את המתאבלים על מותו  של הגנרל הדרוזי עיסאם זהר אלדין, אחד ממנהיגי השלטון הסורי ואשר תמונתו התפרסמה לאחרונה ליד גופות של אזרחים סורים ממתנגדי השלטון.

ההודעה על האיומים האלה קיבלה חשיפה רחבה בתקשורת הערבית ועברה להתנגחויות דתיות ועדתיות ברשתות החברתיות בין דרוזים למוסלמים. לפי אתר יאללה, מבין האיומים הבולטים נגד שיח' חטיב היו חברי "ועדת הקישור הדרוזית של ערביי 48" וחבר הכנסת אכרם חסון וגם השיח' נור אליקין בדראן, אמאם מסגד בכפר בוענה ואשר מגדיר את עצמו כשיעי שתומך במשטר בשאר אסד.

בעיתון אלקודוס אלערבי שיוצא לאור בלונדון, בחרו בכותרת: "רצח זהר אלדין מעורר ויכוח סוער בין ערביי הפנים – אזהרה מהידבקות במחלת השנאה העדתית".

ח"כ אכרם חסון ממפלגת "כולנו" ביקר בחריפות את חטיב ודרש "תתנצל מיד או שההיסטוריה תלמד אותך לקח שלא תשכח לעולם"

התנועה האסלאמית בתגובה טענה שמדובר באיומים מיותרים, מלאים שנאה וטינה, המגבירים את הפשע והאלימות בחברה הערבית בישראל.

בראיון לערוץ הלא, אמר מוחמד ברכה, יו"ר ועדת המעקב: "עמדתנו בועדה הינה ברורה ואנחנו נגד האלימות והאיומים מכל סוג. שיח' חטיב כתב את דבריו והביע את דעתו האישית ולא כיו"ר ועדת החירויות של ועדת המעקב ואסור שזה ייחשב שעמדתה של ועדת המעקב. זכותם של האחרים להתווכח איתו כמו שיש לו זכות להתווכח איתם.

שיח'ים דרוזים ומוסלמים ניסו לאחרונה להרגיע את המצב ולקרוא לאנשים משני הצדדים לשמור על איפוק ולהשאיר לסורים מה שקורה בסוריה. 


 **************** נבחרת פלסטינים בכדורגל עלתה למשחקי אסיה – בסיוע שחקנים ערבים אזרחי ישראל


המשחק האחרון של נבחרת פלסטין בכדורגל נגד מדינת בוטאן שהתקיים באצטדיון דורא בחברון והסתיים בניצחון קבוצת "הפידאיים" הפלסטיניים 10-0 העלה אותה להתמודד על אליפות משחקי גביע אסיה, בשנה השנייה ברציפות.

בנבחרת הפלסטינית ישנם מספר שחקנים ערבים בעלי אזרחות ישראלית כמו השחקן עבד אללה ג'אבר מטייבה, אשר הבקיע אחד השערים הטובים ביותר המשחק. התקשורת הערבית המקומית דיווחה על המשחק החשוב הזה, כמו הידיעה שהתפרסמה בערוץ הלא ובאתר פאנית.

יום לפני משחק זה, נבחרת ישראל הפסידה לנבחרת ספרד לקראת המונדיאל 2018 במשחק שהסתיים בתוצאה 1-0. בהרכב הקבוצה הישראלית שיחק מרוואן כבהא, מכפר עין אלסהלה ואשר משחק עם קבוצת מאריבור הסלובנית ובין השחקנים היה גם חאתם עבד אלחמיד מכפר מנדא, כפי שהתפרסם באתר אלערב.

בשנים האחרונות, יותר ויותר שחקנים ערבים אזרחי המדינה בוחרים לשחק בקבוצות פלסטיניות בגדה ולהתמודד עם אתגרים שונים כגון השתתפות במשחקים שנערכים במדינות אויבות לישראל. ***************

 

  
דברי ערך נגנבו מביתו של המשורר מחמוד דרוויש

ארבעה אלמונים צעירים פשטו על ביתו של המשורר הלאומי הפלסטיני מחמוד דרוויש בכפר ג'דיידה מכר וגנבו דברי ערך כמו מתנות אישיות שקיבל ממנהיגים ואנשים חשובים.

בידיעה שהתפרסמה באתר ערביי 48 נכתב כי הוגשה תלונה במשטרה ולפי ההודעה של המשטרה, שווי הדברים שנגנבו נאמד על 200 אלף שקלים.

אחמד דרוויש, אחיו של מחמוד אמר: " הגנבים הצליחו לגנוב דברים חשובים כמו שרטוטים ידניים, מפה מיוחדת של פלסטין, עטים וטיוטות חשובות. ***********כתב אישום נגד ראש מועצת ריינה בגין סחיטה באיומים והפרת אמונים 

 

פרקליטות מחוז הצפון הגישה כתב תביעה בגין סחיטה באיומים והפרת אמונים נגד חאלד טאטור, ראש מועצת ריינה שבצפון.

בכתבה שהתפרסמה בעיתון אלסינארה דווח כי באפריל 2014 תבע ראש המועצה ממועמדת שניגשה למכרז של המועצה כדי להסיר את מועמדותה על מנת לאפשר למועמד אחר להיבחר. מכתב האישום עולה כי ראש המועצה הבטיח למועמדת כי ידאג לקדם אותה במשרה אחרת, כמנהלת מרכז לקידום הנוער. כאשר סירבה, טאטור איים עליה והיא בתגובה הסירה את מועמדותה. ****

עוד בכותרות

  
-          דו"ח בטרם: 28 ילדים בדואים נהרגו מתחילת השנה בתאונות ביתיות. אתר אלערב

-          מינוי ד"ר חוסני אלקרינאווי מרהט לתפקיד מנהל מחלקת החירום בבית חולים סורוקה. פאנט

-          ועדת המעקב דורשת מאנגליה לחזור בה מהצהרת בלפור ולהתנצל לעם הפלסטיני – אלסינארה

-          הפגנה בשפרעם נגד האלימות לאחר פציעתו של זיאד חאג', חבר מועצת העיר, כתוצאה מפיצוץ ברכבו . פאנט
באמצעות מערכת ניוזלטר ITnewsletter