שכנות טובה: הוויכוח בין ראש עיריית נצרת וראש עיריית נצרת עילית סביב כיכר הכניסה 

 


ראש עיריית נצרת עילית , רונן פלוט חולל סערה בגלל סטטוס שהעלה לפייסבוק:

" מישהו יכול להסביר איך הוסדר צומת המוסכים אם לא הוסדר הברדק? הרי כל יום שעובר בלי תאונה בצומת הוא פשוט נס! לא מבין איך מעגל תנועה בגודל של מגרש כדורגל אמור לנתב כיוונים שונים, לפחות ארבעה נתיבים, בלי שום הכוונה, שום הסדרה מרומזרת ועוד במקום עמוס כל כך בתנועה. למרות שהכיכר לא נמצאת בשטחה של נצרת עילית ומכיוון שמדובר באחת הכניסות המרכזיות לעיר ,פניתי למשרד התחבורה ולא הרפיתי עד שקיבלתי תשובה חיובית. שמח לבשר על תקציב מיוחד בסך 10 מיליון ש"ח שהקצה משרד התחבורה לצורך טיפול מיידי בצומת שיכנס לביצוע כבר בחודש אוקטובר הקרוב." כתב פלוט.

עלי סלאם, ראש עיריית נצרת, לא נותר חייב וענה בתקשורת לכל תגובות תושבי נצרת שתהו איך סלאם לא הצליח במשך שנים לפתור את הבעיה, ואילו פלוט טיפל בנושא על אף זמנו הקצר בתפקיד.

בראיון לאתר אלערב אמר סלאם: "כל מה שנאמר ע"י רונן פלוט רחוק מהאמת. עיריית נצרת פועלת כבר  שנתיים למציאת פתרון לבעיית כיכר "ביג" שהחלה עוד לפני שנבחרתי לראשות העיר. לאחר מספר דיונים בנושא, הסכים  משרד התחבורה להעביר את התקציב הנדרש למע"צ, שכן למרות שמבחינה מוניציפלית הרחוב נמצא בנצרת, האחריות לטיפול היא של מע"צ.

פלוט אמר לאתר בוקרא שהוא מופתע מאוד מתגובתו של סלאם: "צפיתי שהוא יתקשר כדי לברך אותי על היוזמה וישתף איתי פעולה אך הוא בחר לתקוף אתי". 

 


 

 **************** השופט סלים ג'ובראן נבחר למשנה נשיאת בית המשפט העליוןהוועדה למינוי שופטים בחרה בשופט סלים ג'ובראן לתפקיד המשנה לנשיאת בית המשפט העליון עד לפרישתו בחודש אוגוסט הקרוב.

באתר אלסינארה ציינו כי שרת המשפטים שיבחה את עבודתו של השופט ג'ובראן ואמרה כי :  "השופט ג'ובראן הוא שופט פורץ דרך מהמעלה הראשונה. מינויו למשנה לנשיאת בית המשפט העליון יביא כבוד גדול למדינת ישראל".

בדיון שהתקיים  בועדה הוחלט על מינויי שופטים ערבים נוספים: השופט נאסר גהשאן והשפוט מאזן דאהוד, שופטים בבית המשפט המחוזי בחיפה, ועו"ד מאג'ה גובראן מורקוס, שופטת בבית משפט השלום במחוז הצפון. ***************

 
לראשונה: רופא ערבי יעמוד בראש האגודה הישראלית לסוכרת


פרופ' נעים נדים מהיישוב כפר יאסיף שבגליל, נבחר  לראשות האגודה הישראלית לסוכרת. נאדים הוא האזרח הערבי הראשון לכהן בתפקיד הבכיר ובחירתו  קיבלה חשיפה תקשורתית באתרים המקומיים בערבית.

חשיבותו של התפקיד נובעת מיכולת ההשפעה של הארגון בכל הקשור לסוכרת בארץ: בדיקת התרופות החדשות, הוספה לסל הבריאות ותמיכה בזכויות החולים במוסד לביטוח לאומי.

באתר אלסינאה ציינו כי פרופ' נעים שחאדה (59) למד רפואה בטכניון בחיפה והתמחה ברפואת ילדים בבית חולים רמב"ם . בהמשך עבר להתמחות בסוכרת לכל הגילאים.  בשנים האחרונות כיהן פרופ' נדים כמנהל היחידה לסוכרת ברמב"ם, בנוסף לתפקידו כמרצה בפקולטה לרפואה בטכניון. 


***********
הקלה בעונשה של איסראא עאבד שהתחזתה למחבלת בתחנה המרכזית בעפולה


 


בית המשפט המחוזי בנצרת  קיבל את ערעורה של הצעירה איסראא עאבד תושבת העיר לאחר שנגזרו עליה שישה חודשי מאסר בפועל לפני כשנה, והיא תרצה עבודות שירות בלבד.

בתאריך 19.10.2015 התחזתה איסראא למחבלת בתחנה המרכזית בעפולה כדי לסיים את חייה וצעקה על החיילים "אתם טרוריסטים". 

לפני כשנה נגזרו עליה שישה חודשי מאסר בפועל לאחר שהורשעה ב"החזקת סכין שלא כחוק", אך בית המשפט המחוזי בנצרת, בראשות השופטת אסתר הלמן החליט לקבל את הערעור שהגיש עו"ד אלביר מני בתיק וכאמור להקל בעונשה.

הידיעה סוקרה  באתרים ועיתונים רבים בתקשורת הערבית כמו אתר ערביי 48

****

עוד בכותרות 

  

58 אנשים מהחברה הערבית נהרגו מתחילת 2017 בתאונות דרכים - אלסינארה

ח"כ אחמד טיבי בנאומו בפרלמנט האירופי: "תתמכו בנו כנגד הגזענות והריסת       הבתים - אתר אלערב 

*  50 רופאים ערבים אזרחי המדינה  סיימו את לימודיהם ברומניה - אתר פאנית

* סטודנטיות ערביות תובעות את חברת אל-על: "ביקשו מאיתנו להתפשט" - אתר פאנית

* תאונות הילדים ממשיכות - רשויות מקומיות ופעילים חברתיים: הפעילות של "בטרם" כמעט נעדרת - אתר בוקרא

  

*********
באמצעות מערכת ניוזלטר ITnewsletter