יוני 2014


 

 

נפתחת ההרשמה לשנה השמינית של תכנית גרינהאוס  
לפיתוח סרטים תיעודיים

נפתחת ההרשמה לשנה השמינית של תכנית גרינהאוס,  תכנית ייחודית לפיתוח סרטים תיעודיים המיועדת השנה לבוגרי בתי ספר לקולנוע ויוצרים צעירים ממדינות הים-התיכון, ביניהם מישראל, ירדן, הרשות הפלסטינית, מצרים, לוב, מרוקו, תוניס, תורכיה, אלג'יר, סוריה ולבנון.

מענק השתתפות מלא יינתן ליוצרים הנבחרים לשלושת הסמינרים! המענק יכלול סבסוד מלא של הטיסות (הלוך חזור), מלון, ארוחות והשתתפות בהדרכות במהלך הסמינרים.

מועד ההגשה: 20 לאוגוסט 2014.

לפרטים נוספים וטפסי הגשה אנא היכנסו לאתר גרינהאוס כאן


  

חממת הנשים של הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה

לפיתוח סרטים דוקומנטריים של יוצרות יהודיות וערביות

 סמינר ראשון 8-12.6.14
נווה שלום

 

ביום חמישי האחרון הסתיים הסמינר הראשון מבין שלושה, של חממת נשים יהודיות וערביות של הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה.

13 משתתפות מכל רחבי הארץ, עבדו על פרויקטים מגוונים כגון: המאבק החברתי מנקודת מבט מזרחית פמיניסטית, זכויות נשים בנושאי לידה והגנה עצמית אל מול אלימות נגד נשים, השפעת הקפיטליזם על שכונות מוחלשות בפריפריה, סרטי מסע אישיים ומשפחתיים בין ישראל אתיופיה וסודאן, הגדרה עצמית של נערות בעידן היוטיוב ועוד.

במשך חמישה ימים אינטנסיביים עבדו היוצרות עם צוות החממה ושלוש מנטוריות מהשורה הראשונה של היצירה הקולנועית בישראל: ענת צוריה, אבתיסאם מראענה-מנוחין ווידי בילו. כל 4-5 יוצרות עבדו בצמוד לאחת המנטוריות, בקבוצה ובעבודה יחידנית. בעבודה משותפת פיתחו היוצרות את רעיונותיהן וחידדו את נושאי הסרט, התפתחות הדמויות ושפה קולנועית.

ביום הראשון לסמינר פגשו היוצרות את מנהלת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, אשר יזמה ומנהלת את פרויקט גרינהאוס ואת חממת הנשים. סיגל יהודה מנהלת החממה, הציגה את התכנית השנתית, ומטרות החממה,  ואת תכנית גרינהאוס הבינלאומית המהווה תשתית מקצועית לחממת הנשים. כמו כן, היוצרות השתתפו בהרצאות של ראש המערך החינוכי של פרויקט גרינהאוס – יאיר לב, המנהל האמנותי של פסטיבל דוקאביב ומנהלו בעבר של ערוץ 8 – סיני אבט, המפיקה והבמאית הותיקה – נעמי שחורי וכן השתתפו בכיתת אמן מרתקת של היוצרת המקסיקנית טטיאנה חואזו סאנצ'ז, וצפו בסרטה עטור הפרסים "המקום הקטן ביותר". טטיאנה, שהגיעה לישראל במיוחד עבור החממה, גם הציגה טעימה מתוך הפרויקט החדש שלה.

ביומו האחרון של הסמינר התקיימה פרזנטציה ובה הציגה כל יוצרת את הפרויקט שלה בפני צוות החממה, צוות הקרן החדשה ואורחים נוספים, והיוצרות קיבלו משוב מקצועי על סרטיהן.

בתום הסמינר, קיבלה כל יוצרת משימות ספציפיות לקידום הפרויקט שלה. היוצרות יעבדו על המשימות לקראת הסמינר השני, שיתקיים בספטמבר 2014.

אנו מאחלות ליוצרות המשך עבודה פורה על הפרויקטים החשובים שלהן!

צוות חממת נשים, הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיהשידורי קשת והקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה,

קוראות להצעות להפקת סרטי תעודה בנושא

4.11.1995 – 20 שנה אחרי

הסרט יוקרן בערוץ 2 בשידורי קשת

ביום השנה העשרים לרצח יצחק רבין ז"ל

 

אנו מחפשים נקודות מבט חדשות ומרתקות, דמויות וסיפורים שטרם נחשפו,

הבוחנים לעומק את אירוע הרצח, התהליכים שקדמו לו והשלכותיו ארוכות הטווח

על החברה הישראלית

 

הצעות ניתן להגיש עד יום א' 3.8.2014

באתר הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה ע"ר 

www.nfct.org.il

בכל שאלה ניתן לפנות במייל בכתובת

info@nfct.org.il

*בסיוע המועצה הישראלית לקולנועמחר  18.6.2014, שידור בכורה לסרט "כופר נפש"
בyes דוקו בשעה 21:00
 

בימוי: קרן שעיו
הפקה: טרבלסי הפקות

 
 כתבה שפורסמה ב"הארץ" על הקמפיין להעלאת המודעות לסבלם של אריתראים שברחו משלטון דיקטטורי בארצם ונחטפו בדרך לישראל למחנות עינויים בסיני.

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל
לאתר הקרן

להבטחת קבלת העדכונים השוטפים שאנו שולחים לתיבת האימייל שלכם, אנא הוסיפו את nfct@itnewsletter.co.il לרשימת השולחים הבטוחים שלכם.

הקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה
רחוב יקנעם 5, תל אביב , מיקוד: 67443

מערכת ניוזלטר ITnewsletter